Prvošolci OŠ Stična na obisku

Danes je bilo travnato igrišče pred PGD Stična prizorišče izvedbe tehniškega dneva za vse prvošolce OŠ Stična in njenih podružnic. Zbralo se jih nad 100 učenk in učencev.
Tema tehniškega dneva so bile reševalne enote. Učiteljice so v goste povabile policiste, reševalce in gasilce. Vsi smo se z veseljem odzvali.
Učencem, ki so v skupinah prihajali od enega do drugega, smo predstavili svojo dejavnost in tipično opremo, ki jo uporabljamo. Policisti so predstavili tudi policijske pse.

Poleg predstavitve opreme smo prikazali tudi demonstracijo dviga dostavnega vozila zaradi reševanja poškodovane osebe izpod vozila.
Vozilo smo dvignili s pomočjo zračnih blazin oziroma z hidravličnim razpiralom. Učenci so se lahko preizkusili v zbijanju tarče z vedrovko.

Gasilci smo učencem v garažah pripravili klopi, kjer so lahko v miru pomalicali.

Otroci so bili veseli, da so lahko brez skrbi tekali po našem travniku in se igrali s policijskim psom.